Комунальне некомерційне підприємство «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердянської міської ради | Час роботи - з 8:00 до 20:00

Невідкладна допомога

15-63,
+38 066 736-76-31

Реєстратура

+38 06153 7-22-15
+38 06153 4-15-27

Запис на прийом до лікаря

Записатися онлайн

6 березня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми. Цей день почав проводитися з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми – WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою – WGPA.

Серед різних очних захворювань глаукома посідає особливе місце.Справа в тому, що даним терміном називають цілу групу захворювань, яка налічує понад 60 патологій і при загальному непримітному перебігу фінал у кожній з них один: невиліковна сліпота.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) близько 285 мільйонів людей у всьому світі страждають від порушень зору,більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти в світі. Глаукома є другою у світі серед причин сліпоти після катаракти. В Україні щорічно на 25 тис. збільшується кількість людей, у яких вперше виявлено глаукому.

Глаукома – захворювання очей, яке характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок захворювання протікає безсимптомно і якщо вчасно не розпочати лікування, то поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати об’єкти,розташовані збоку.

З часом хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому, внаслідок порушення відтоку внутрішньоочної рідини та відмирання зорового нерву можлива повна його втрата. Зір втрачений внаслідок глаукоми, відновленню не підлягає.

До групи ризику входять люди у віці понад 40 років. У більшості випадків захворювання починається без симптомів. Згодом відбувається затуманення зору, зниження його гостроти, «літаючі мушки» перед очима, поява райдужних кіл при погляді на джерело світла, викривлення прямих ліній, часта зміна окулярів, а також болі в області голови та очей -у цих випадках зволікати особливо небезпечно.

У разі виникнення таких скарг слід негайно звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта. Він надасть консультацію і за необхідності направить до вузького спеціаліста.

В жодному разі не займайтеся самолікуванням. Ви можете лише ускладнити ситуацію, самостійно призначаючи собі ліки (у тому числі – очні краплі). Всупереч поширеним міфам, популярні методики також найчастіше не можуть ліквідувати проблему. Так, наприклад, фізичні вправи не допомагають при порушеннях рефракції, а споживання моркви/чорниці/біологічно активних добавок та фітопрепаратів не усуває проблеми із зором.

Щоб не допустити проблем із зором, повноцінно та збалансовано харчуйтесь. І хоча морква не допоможе відновити зір, але дуже великий дефіцит вітаміну А може призвести до погіршення нічного зору.

Для профілактики захворювань зору слідкуйте за вагою, не куріть та ходіть на прогулянки. Дослідження свідчать, що міопія прогресує повільніше у дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі.

Раннє виявлення захворювання, дотримання здорового способу життя, адекватне лікування та чітке дотримання рекомендацій лікаря – ось основні складові успіху в боротьбі з захворюваннями очей, зокрема – з глаукомою.